Hakkımızda

Merkezimiz, 2002 yılı Haziran ayı içinde Dr. Zerrin Pelin yönetiminde 2 yataklı bir uyku laboratuarı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Uyku Derneği tarafından akredite edilmiş Uyku Laboratuarlarından biridir.

 

Poliklinik ve uyku laboratuarından oluşan laboratuarda gündüz saatlerinde hastalar Prof. Dr. Zerrin Pelin tarafından muayene edilerek teşhis ve tedavileri yapılmaktadır. Gündüz saatlerinde ayrıca rutin EEG tetkikleri ve gündüz uykululuk testleri yapılmaktadır.

 

Teşhis için uyku tetkikine alınacak olan hastalar uyku laboratuarında bir gece tetkik edilmektedir.

 

Somnus Uyku Bozuklukları Merkezinde tetkikler Prof. Dr. Zerrin Pelin kontrolünde uyku teknisyenleri tarafından yapılmakta, hastalar sabah uyandıklarında gece tetkikleri sırasında kaydedilen video görüntülerini izleyebilmektedir. Tetkik sonuçları Prof. Dr. Zerrin Pelin tarafından değerlendirilmekte ve hastalara verilmektedir.

Yapılan Tetkikler

UYKU TETKİKLERİ:

Polisomnografi

CPAP Titrasyonu

MSLT

EEG TETKİKLERİ:

Standart EEG
Çocuk EEG’si
Kısa Uyku EEG’si
Tüm Gece Uyku EEG’si

Sık Sorulan Sorular

Uyku testine gelmeden önce neler yapmalıyım?

Akşam yemeğinizi her zaman yediğiniz miktarda yiyebilirsiniz.

Duş alın ve saçlarınızı yıkayın. Temiz saç ve saçlı deri elektrotların iyi bağlanabilmesi için önemlidir. Duş sonrası lütfen nemlendirici kullanmayın ve saçınıza sprey, jöle ve yağ içeren ürünler kullanmayın.

Özellikle çene bölgenizi traş yaparak temizleyin. Eğer sakalınız varsa traş olmanıza gerek yoktur, özel bir yapıştırıcı ile elektrotlar bağlanacaktır.

Her türlü özel isteğinizi bize söyleyebilirsiniz.